Open Source Driving the European Digital Decade

Příští týden v pátek 16.9. se uskuteční v Brně na FI MU expertní konference, kterou jsem pomáhal vymýšlet a na které jsme v Otevřená města a Open Content dělali posledního půl roku pod záštitou předsednictví EU2022cz společně s Česko.Digital, Red Hat a Masarykova univerzita.

Do Brna se sjedou zástupci z různých členských států a přijede i odborná šéfka EU informatiky – Veronica Gaffey (generální ředitelka DG DIGT) a vystoupí i ministr pro místní rozvoj a místopředsedy vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.

Cílem konference je nastartovat diskusi o vzniku tzv. Českého národního OSPO (Open Source Program Office), které by pomáhalo veřejné správě a akademickému sektoru s využitím technologií založených na otevřeném kódu (Open Source).

Pro mě osobně je akce určitým milníkem v tom, o co se snažíme s Lucie Smolka poslední 2 roky ve vedení Otevřená města i v dalších mých aktivitách a jsem velmi rád, že se něco takového podařilo dostat do BRNOmycity a že se na tom mohu podílet!

Držte nám prosím palce, ať to všechno dobře proběhne, moc díky všem, kteří pomohli tuto akci uvést v život (speciálně dík patří Dorka Volavkova, Anezka Anyska Muller a Ondřej Kedrigern Profant) a těším se, že tato akce nastartuje další pozitivní změnu v digitalizaci veřejné správy v ČR!

Celý program a registrace na online stream zde: https://openforumeurope.org/event/open-source-driving-the-european-digital-decade/

J. Marek

Napsat komentář